Jak jsme pomohli Agrofortelu navýšit tržby o 900 %

Ziskové PPC kampaně se spendem v řádech miliónů, SEO, expanze do 6 států – s tím vším pomáháme Agrofortelu již několik let.

Kdo je Agrofortel

Agrofortel se zabývá prodejem širokého sortimentu zemědělských potřeb – od líhní a škubaček přes kurníky a výběhy až po krmiva a vitamíny pro zemědělská zvířata. 

E-shop Líhně-inkubátory.cz, s kterým firma začínala, našel rychle na trhu své místo a záhy se vydal i za hranice na Slovensko s e-shopem Lacnéliahne.sk.

Dalším krokem bylo založení Agrofortel.cz a následná expanze do Slovenska, Maďarska, Rumunska, Polska, Slovinska a Chorvatska.

Výkonnostní marketing

S Agrofortelem spolupracujeme od roku 2020 ještě jako freelanceři a se založením Digital Depa řešíme online marketing pod agenturou od roku 2021.

Prvním krokem bylo nastartování PPCček se zaměřením na VÝKON. To je to, co nás baví a v čem jsme dobří. Pustili jsme se do vyhledávacích kampaní a Google Nákupů a spendy začali raketově růst. Nárůst tržeb při zachování ziskovosti se nám daří držet od začátku spolupráce – ročně tržby rostou až o 900 %. Stejně tak se nám daří ve Facebookových kampaních pracujících s produktovým feedem.

Klasické Google Nákupy nahradily Smart Shopping kampaně a následně Performance Max kampaně. Právě to jsou kampaně, s kterými pracujeme nejvíc. Vyladili jsme grafiku, texty, cílení, produktový feed i pomocné signály. Nechybí ani správná segmentace kampaní, A/B testování a optimalizace na základě dat na denní bázi.

Expanze do SK, HU, RO

Tržby stále rostou, spendy se zvyšují, ziskovost je dobrá – co dál? Expanze! Na konci roku 2020 se Agrofortel rozrostl o slovenskou, maďarskou a rumunskou mutaci. Pokračujeme s PPC kampaněmi a reklamami na sociálních sítích. Práce s kampaněmi v cizích jazycích je složitější, ale nic s čím bychom si neporadili. Přes externí agenturu řešíme texty pro vyhledávací kampaně a pokračujeme s optimalizací Performance Max. Daří se nám i navyšovat tržby při dobré ziskovosti na poli Facebookových reklam.

Expanze do PL, SI, HR

Po dobrých zkušenostech s expanzí do zemí střední a východní Evropy s expanzí pokračujeme. V roce 2023 se spustili nové e-shopy pro Polsko, Slovinsko a Chorvatsko. Připravujeme PPC kampaně a jdeme do toho.

Mailing, obsah, sociální sítě

Kromě PPC kampaní a výkonnostních kampaních na Facebooku řešíme pro všechny trhy Agrofortelu i mailing, obsah a správu sociálních sítích.

V rámci mailingu pracujeme s již spokojenými zákazníky a snažíme se rozšiřovat fanouškovskou základnu. Pracujeme s vlastní grafikou, optimalizací podle dat a poutavými texty.

S texty pracujeme i v rámci blogu. Připravujeme publikační plány a naši copywriteři píšou texty s ohledem na připravenou analýzu klíčových slov.

Chcete zvýšit výkon i vašeho e-shopu nebo řešit expanzi do dalších zemí? Napište nám nebo zavolejte, jsme tu pro vás.

Spojte se s námi

Nebo nás poznejte osobně

Kanceláře máme v Plzni, ale ani druhá strana světa nás nevyvede z míry.

Těmto značkám už pomáháme

Staráme se obsah lokálním značkám, spravujeme kampaně multijazyčným e-shopům a některým klientům pomáháme dlouhodobě růst na dvojnásobek každý rok. Jsme mladí, krásní a máme zkušenosti, které by nám mohl leckdo závidět.

Vybrané případovky

Přednášíme, jsme partneři Marketingové Plzně a také píšeme na náš blog.